Banner Top
Log In

37 TYSIĘCY LITRÓW GAZU W WYWRÓCONEJ CYSTERNIE

Do niecodziennego i niezwykle groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w miejscowości Tuligłowy, na krajowej 17. Kierujący cysterną wyjeżdżając ze stacji paliw, stracił panowanie i wjechał do rowu. W cysternie znajdowało się 37 tysięcy litrów gazu propan-butan, na szczęście nie została ona rozszczelnienia i nie doszło do jej wybuchu.

Do zdarzenia w Tuligłowach pow. krasnostawski doszło w niedzielę 12 sierpnia, przed godz. 9.00. 38-latek kierujący cysterną z gazem marki Man wyjeżdżał ze stacji benzynowej. Skręcając w lewo, dołączał się do ruchu w kierunku Lublina. Po chwili jego ciężarówka zjechała na pobocze i przewróciła się. Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy oraz pracownicy zarządzania kryzysowego, którzy zabezpieczyli miejsce wywrócenia cysterny.  Jak wstępnie ustalili wezwani na miejsce policjanci, w cysternie znajdowało się około 37 tysięcy litrów gazu propan-butan (LPG). Na szczęście z uwagi na niewielką prędkość nie doszło do rozszczelnienia. Policjanci oraz strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Droga została całkowicie zablokowana. Z uwagi na fakt, że cysterna leżała bezpośrednio przy torach, a także na wyznaczoną strefę bezpieczeństwa, ruch pociągów także został wstrzymany.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że kierujący zasłabł za kierownicą.  38-letni kierujący ciężarowym manem był trzeźwy, nie odniósł obrażeń ciała zagrażających życiu czy zdrowiu. Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy przez m. Małochwiej Duży i Małochwiej Mały oraz przez Skierbieszów i Kraśniczyn. Strażacy regularnie schładzali cysternę. Sprowadzono także specjalistyczny dźwig, aby dostać się do zaworów, dzięki czemu gaz mógł zostać przepompowany. Ze względów bezpieczeństwa dopiero po opróżnieniu cysterny można było przystąpić do wyciągania pojazdu. Akcja zakończyła się w poniedziałek w godzinach wczesnoporannych.


Na podstawie informacji własnych oraz lubelska.policja.gov.pl 
Fot. własne, oraz lubelska.policja.gov.pl (oznaczone).

Tagged under
Small Ad

Small Ad