Banner Top
Log In

ANIELSKO W BIBLIOTECE…

Malarstwo autorstwa Doroty Kazimierczuk i Wojciecha Kowalskiego — naszych lokalnych artystów, tworzone jest z dala od miejskiego zgiełku, na południowo-zachodnich krańcach naszego powiatu. Ci, którzy dotąd nie dotarli bezpośrednio do prowadzonej przez nich Pracowni „Pod Frasobliwym Aniołem” mają szansę na poznanie ich prac w ramach wystawy „Anioły i ikony…” jaka czasowo funkcjonuje w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie.

Dorota i Wojciech specjalizują się w malarstwie na desce drewnianej i pisaniu ikon. Prezentowane w ramach wystawy prace stanowią przekrój wymienionych technik z elementami collage i technik własnych, prezentowanych na sfatygowanym zębem czasu drewnie, co samo w sobie nadaje obrazom niesamowitego charakteru. Dzieła, przedstawiające głównie anioły, zachwycają nie tylko przedstawionym pięknem postaci i żywą kolorystyką. Na wielu z nich, dopatrzyć się można użycia niekonwencjonalnych dla samego malarstwa elementów zdobniczych.

Na co dzień Dorota i Wojciech dzieła swe tworzą w ramach prowadzonej przez nich Pracowni Artystycznej „Pod Frasobliwym Aniołem”. Znajduje się ona nieopodal granicy powiatu, w pod krasnostawskiej Płonce. Swoje prace wykonują zarówno z inicjatyw własnej, jak i na zamówienie. Ponadto Pracownia zajmuje się malarstwem sztalugowym, konserwacją malarstwa oraz rzeźbą. Prace z Pracowni „Pod Frasobliwym Aniołem” można zakupić bezpośrednio w ramach opisywanej wystawy oraz w „Krasnej Chacie” znajdującej się na trasie Krasnystaw — Izbica. Można także udać się bezpośrednio do Pracowni w Płonce, przy której w dawnej stodole, znajduje się ich prywatna galeria.

Wystawa „Anioły i ikony” czynna jest od 12 kwietnia do 11 maja, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00, w soboty w godz. 8:00 – 13:00, w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 5A. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Kontakt, a także więcej informacji można uzyskać na facebookowej stronie Pracowni: https://www.facebook.com/galeriapodfrasobliwymaniolem/

 

 

 

Tagged under
Small Ad

Small Ad