Banner Top

Log In

Dożynki w gminach Gorzków, Łopiennik, Izbica, Fajsławice – 15 sierpnia

Dożynki – tradycyjne święta ludowe organizowane z okazji zebrania płodów rolnych, celebrowane są corocznie również na terenie naszego powiatu. W artykule przedstawiamy Państwu, jakie atrakcje przewidziane są podczas święta plonów w gminach Gorzków, Łopiennik i Izbica, gdzie imprezy odbędą się w dniu 15 sierpnia br. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach, tym bardziej że po ostatnich dniach występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, pogoda w końcu pozytywnie nas zaskoczy. Jutro po nocnych mgłach powróci słońce, a temperatura wzrośnie do ok. 20 – 25 stopni.

Gorzków –  stadion sportowy

Święto Plonów w Gorzkowie rozpocznie się korowodem dożynkowym, który wyruszy na miejsce imprezy spod Centrum Społeczno – Kulturalnego. Tradycyjny obrzęd dożynkowy, w wykonaniu zespołów z CSK i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowie, obejrzeć będzie można o 15:00 na stadionie sportowym.

Imprezę uatrakcyjnią zespoły: Kapela z Gorzkowa, Żeński Zespół Wokalny z CSK w Gorzkowie, Zespół Folklorystyczny „Lubawa” z Lubomli na Ukrainie, Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy” oraz Młodzieżowy Zespół Wokalny z CSK w Gorzkowie. Gwiazdy wieczoru – BAFLO, SKLAR’S oraz zespół ACCORD przejmą scenę o godzinie 19:45.

Na uczestników imprezy czekają także dodatkowe atrakcje: wystawy rękodzieła artystycznego oraz płodów rolnych, stoisko Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorzkowskiej, prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zabawek, wesołe miasteczko i mała gastronomia.

Łopiennik Nadrzeczny – amfiteatr

Podczas Dożynek Gminnych w Łopienniku tradycyjny obrzęd również rozpocznie się o godz. 15:00. Niecałą godzinę później, na scenie amfiteatru, część artystyczną imprezy zapewnią: Zespół Taneczny „Młyn”, Koncert Pieśni Biesiadnych „Scena Juno”, a także Kapela „Łopieńczacy”, Kapela „Alternatywy 5”, Zespół „Arabeska” – GOK Mircze. Gwiazdy wieczoru – FOX i LOVERBOY wystąpią po godzinie 19:30. Na zakończenie zespół MONDEO poprowadzi zabawę taneczną.

Oprócz występów na scenie, na uczestników czekają dodatkowe atrakcje wystawy, oraz rozstrzygnięcia konkursów („Najładniejszy wieniec dożynkowy”, „Najładniejszy ogródek przydomowy”). Dostępna będzie także gastronomia, a najmłodsi mogą liczyć na dmuchane zamki.

Wirkowice / gm. Izbica – plac przy Wiejskim Domu Kultury w Wirkowicach

Kolejną propozycję uczestnictwa w Dożynkach Gminno – Parafialnych składa Gmina Izbica. Wydarzenie organizowane będzie na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Wirkowicach. Tradycyjny obrzęd dożynkowy nastąpi po uroczystej Mszy Świętej, czyli również ok. godziny 15:00. W trakcie imprezy wręczone zostaną honorowe medale „Zasłużony dla Gminy Izbica”.

Na biesiadę dożynkową złożą się m.in. występy kapel, zespołów ludowych oraz CYGAŃSKIEGO TABORU. W czasie trwania bloku artystycznego zaplanowano pokaz sztucznych ogni, który rozświetli niebo przed wejściem na scenę gwiazdy wieczoru – ZESPÓŁU BAYERA. Zabawę taneczną poprowadzi Dj Astero.

Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w konkursach, a także skorzystają z produktów przewidzianych w ramach kiermaszów handlowych oraz festiwalu książki. Dla gości udostępnione będą także ogródek piwny oraz place zabaw i animacji dla dzieci.

Boniewo / gm. Fajsławice – Centrum Promocji Produktu Lokalnego.

Gmina Fajsławice jako potentat w produkcji zielarskiej zaprasza na Wojewódzkie Święto Ziół. Wydarzenie rozpocznie się polową Mszą Świętą, gdzie poświęcone zostaną wieńce i bukiety zielne. Uroczyste otwarcie nastąpi o 14:00. Przewidziano m.in. występy zespołów śpiewaczych i kapel ludowych. Na scenie zaprezentują się: „Sentymentalna Kapela z Piask Lubelskich”, „Lubawa” z Lubomli na Ukrainie oraz Rozstrojeni. W międzyczasie rozstrzygnięte zostaną konkursy: Fotograficzny „Zioła w obiektywie”, Kulinarny: „Ciasto z Ziołami” oraz „Zielny Bukiet”.

Uczestnicy imprezy mogą liczyć także na skorzystanie z bezpłatnego bloku zabaw dla dzieci, kiermaszu produktów tradycyjnych i lokalnych. Mogą wziąć także udział w konkursie BHP dla rolników organizowanym przez KRUS (Placówka w Piaskach), a także pokazie laserów.


Wszystkie wydarzenia dożynkowe poprzedzą Msze Święte Dziękczynne w intencji rolników, które stanowią nieodłączny element święta pól. Zostaną odprawione w kościołach parafialnych w każdej z gmin.

Wierzymy, że podczas wydarzeń znajdą Państwo atrakcje odpowiednie dla siebie. Zachęcamy także do zapoznania się z programami dożynek organizowanych w gminach Rudnik i Kraśniczyn  (18 sierpnia br.), a także powiatowego święta plonów w  Krasnymstawie, w którego czasie zorganizowany zostanie Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (25 sierpnia br.).

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
Twitter
Instagram