Banner Top
Log In

DZIEŃ ZIEMI W KRASNYMSTAWIE

Po raz drugi w Krasnymstawie odbył się rodzinny festyn z okazji Dnia Ziemi. Zrealizowany został przez Fundację „Sanctus Nemus” we współpracy z Krasnostawskim Domem Kultury, który na potrzeby wydarzenia udostępnił swoje przestrzenie.

Wydarzenie zorganizowano w niedzielę 22 kwietnia tj. w przypadającym na ten dzień Międzynarodowym Dniu Ziemi. Jak czytamy na stronie organizatora, głównym celem wydarzenia jest promowanie ekologicznego podejścia oraz budowanie postawy wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Główna część festynu realizowana była na sali kinowej. Program składał się z różnotematycznych wystąpień i prelekcji oraz występów artystycznych, m.in. pokazów tańca salsy, czy występ Kapeli Uroczysko. Z kolei w holu KDK zlokalizowane zostały stoiska: organizatora: Fundacji „Sanctus Nemus” oraz lokalnych organizacji prozwierzęcych: Krasnostawskiej Grupy Viva, a także Chełmskiej Sekcji Straży Ochrony Zwierząt — Sekcja Krasnystaw. W holu prezentowana była także wystawa malarstwa Stowarzyszenia „Paleta”, obrazów inspirowanych przyrodą powiatu Krasnostawskiego. Wydarzeniem towarzyszącym była także „Wymianka książki za książkę” z okazji przypadającego w tym samym dniu Światowego Dnia Książki.

W trakcie wydarzenia na parkingu KDK — podobnie jak w roku ubiegłym — funkcjonował punkt zbiórki elektro-śmieci oraz makulatury Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych „KRAS-EKO”, oraz stoisko Nadleśnictwa Krasnystaw. Instytucje te w zamian za dostarczane surowce obdarowywały mieszkańców sadzonkami drzew: sosen, modrzewi i dębów, a także gadżetami Lasów Państwowych. Ostatnim punktem programu była premierowa projekcja filmu: „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”.

Poniżej nasza fotorelacja:

Tagged under

Apologies, but no related posts were found.

Small Ad

Small Ad