Banner Top
Log In

FAŁSZYWE ALARMY BOMBOWE W SĄDZIE I URZĘDACH

Siedem instytucji z powiatu krasnostawskiego otrzymało w środę informację o podłożeniu ładunków wybuchowych. Wiadomości z zapowiedzią eksplozji przesłano za pośrednictwem poczty elektronicznej do kilkudziesięciu instytucji z całego województwa Lubelskiego.

Wszystkie zgłoszenia zostały potraktowane poważnie, indywidualnie i natychmiast zweryfikowane przez Policję – ładunków nigdzie nie znaleziono. W akcjach zabezpieczających brały udział również zastępy Straży Pożarnej. Na terenie powiatu krasnostawskiego celem quasi-ataku stały się Sąd Rejonowy w Krasnymstawie, Urząd Skarbowy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), Starostwo Powiatowe, Urzędy Gmin w Krasnymstawie i Kraśniczynie.

IMG_20160609_17140ff9 E-mailową informację o podłożeniu bomby dostała również Gmina Fajsławice, tu jednak nie wywołała ona najmniejszych zmian w organizacji pracy Urzędu, gdyż urzędnicy gminni odczytali wiadomość o podłożeniu bomby dopiero w czwartek, wiele godzin po zapowiadanej eksplozji.

Sprawca fałszywych alarmów – w przypadku jego wykrycia – musi się liczyć z karą do 8 lat pozbawienia wolności, a także koniecznością pokrycia kosztów przeprowadzonych akcji.

 

Tagged under

1 Comment

  1. Pingback: Bomba z opóźnionym zapłonem w Fajsławicach | Fajsławice24.pl

Small Ad

Small Ad