Banner Top
Log In

KRAJOBRAZ PO BURZY

3  W trakcie nawałnicy jaka przeszła w niedzielę – tuż przed godziną 17stą – przez Krasnystaw, ucierpiały m.in. rynkowe drzewa. W wyniku silnych porywów wiatru (wg. prognoz mających dochodzić do 90km/h)  na ziemię runął jeden z wiekowych klonów jesionolistnych, ucierpiała także jedna z lip która straciła połowę swej korony. (Wcześniejsze doniesienia u o uderzeniu w drzewa piorunów – pochodzące od osób napotkanych w obrębie rynku wydają się nie potwierdzać). Na szczęście w trakcie ulewy – która ograniczała widoczność do kilkunastu metrów – nikt nie przebywał pod „parkowymi” drzewami co mogłoby się zakończyć tragicznie.

Runęły również m.in. drzewa na ulicy Sikorskiego (pod dworkiem starościńskim), na ul. Poniatowskiego (przy postoju taksówek), na ul. Rejowieckiej. W sześciu sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu – na terenie powiatu – interweniowała Straż Pożarna, w tym w Chorupniku (gm. Gorzków) i okolicach Fajsławic (Kosnowiec).

1Niebezpiecznie było również w okolicy ronda w okolicy szkoły „piątki” (krzyżówka ulic: Mostowa – Rejowiecka – Lwowska), w wyniku silnych podmuchów wiatru, m.in. wyłamany został podwójny blaszany bilbord, który wylądował na jednym ze zjazdów ze skrzyżowania, tarasując go. Pozrywane zostały również inne reklamy.

Ucierpiało również krasnostawskie Tesco które najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna w pobliską linię energetyczną utraciło na kilka godzin zasilanie. Klienci musieli pozostawić swoje zakupy.

 

5212

5


 

3

Drzewo nieopodal dworku starościńskiego również nie przetrwało nawałnicy.


 

55

Zerwany przewód linii podziemnej nieopodal ulicy Polewanej, unieruchomił market na kilka godzin.

 


 

Foto w artykule: Krasnostawska – Gazeta Miasta z Krajobrazem
Krasnostawska.pl
e-mail: redakcja@krasnostawska.pl

Tagged under
Small Ad

Small Ad