Banner Top
Log In

KRÓL WRÓCIŁ W KOLOROWEJ SZACIE

Tegoroczne Chmielaki jak można było się spodziewać przepełnione są atrakcjami. Nim o nich wspomnimy w zbiorczym tekście, jako redakcja i wydawnictwo, chcielibyśmy wspomnieć o pewnej ważnej dla nas premierze. Specjalnie na krasnostawskie Chmielaki wydaliśmy w wersji drukowanej pierwszy krasnostawski rocznik o tematyce chmielarsko-piwnej.  

Gambrinus… -taki tytuł nosi drukowany periodyk, to magazyn kultury piwnej w którym czytelnik znajdzie wiedzę na temat wybranych polskich browarów uczestniczących w Chmielakach. Ponadto magazyn ma na celu promocję lokalnego dziedzictwa ziemi krasnostawskiej. W pierwszym numerze opublikowano artykuły dotyczące historii miasta i jego zabytków, historii Chmielaków a także artykuł o Krasnostawskim Chmielu. Sama nazwa magazynu nawiązuje bezpośrednio do imienia legendarnego króla piwa – Gambrinusa, więcej o tej postaci znajdziecie wewnątrz numeru.


Gambrinus nie jest zupełnie nowym pomysłem, jest reaktywacją tytułu zina wydawanego w Krasnymstawie, jako pismo drugiego obiegu, w początkach lat 90. XX wieku. Ukazało się wtedy 10 numerów. Dawne numery były pisane na maszynie, sklejane z materiałem graficznym w całość, następnie powielane z tak uzyskanej matrycy na ksero, teraz po wielu latach „Gambrinus” wrócił w kolorowej szacie. Pismo adresowane do osób pełnoletnich, dostępne jest wyłącznie w czasie trwania Chmielaków, na stoiskach browarów: Okocim, Perła, Namysłów, Jagiełło, Browar Zakładowy i Piwne Podziemie.

 

Tagged under
Small Ad

Small Ad