Banner Top
Log In

NIEBEZPIECZNE ZDARZENIA NA KRAJOWEJ 17-STCE

Do zdarzenia z udziałem dwóch osobówek i samochodu ciężarowego doszło dzisiaj rano w m. Łopiennik Nadrzeczny na DK-17. Kierowca ciężarówki który odjechał z miejsca kolizji jest poszukiwany przez policję. Do kolizji busa z autobusem doszło także na krajowej 17-stce w minioną sobotę w sąsiednim Łopienniku Górnym.

Dzisiaj po godz. 6:00 dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny na drodze krajowej nr 17. Na miejsce pojechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że jadący w kierunku Lublina pojazd ciężarowy wykonywał manewr zmiany pasa ruchu z prawego na lewy i wówczas doprowadził do kolizji z wyprzedzającym go samochodem marki Skoda. Kierująca osobówką 67-latka zmuszona była wyhamować, w wyniku czego jadący za nią kierujący samochodem marki Audi, 34-letni mieszkaniec powiatu Lubaczowskiego najechał na tył skody. Kierujący ciężarówką odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku kolizji pojazdów do szpitala trafił pasażer skody, na całe szczęście nie stało mu się nic poważnego.

Policjanci na miejscu przeprowadzili czynności i teraz zostanie przeprowadzone postępowanie w sprawie o wykroczenie. W przypadku posiadania informacji o kierującym samochodem ciężarowym prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie pod nr tel. (82) 575-62-90 lub najbliższą jednostką Policji.

Do innej niebezpiecznej kolizji doszło na drodze krajowej nr 17 również w minioną sobotę, w sąsiedniej miejscowości Łopiennik Górny. Jak ustalili policjanci, 36-letni obywatel Ukrainy jadąc busem w kierunku Krasnegostawu nie zauważył w porę stojącego na poboczu autobusu i źle ocenił odległość do niego. W ostatnim momencie udało mu się uniknąć zderzenia i otarł się busem o lewy tylny narożnik autobusu, który zatrzymał się w związku z awarią.

W wyniku tej kolizji ucierpiał tylko pasażer busa, który z niegroźnymi ranami trafił do szpitala. Z kolei autobus przewoził kilkudziesięciu pasażerów, jednak nikomu nic się nie stało. Kierujący busem 36-latek był trzeźwy, został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji.


Za: lubelska.policja.gov.pl

 

Tagged under
Small Ad

Small Ad