Banner Top
Log In

O KROK OD KATASTROFY

Dwa samochody ciężarowe wpadły na siebie na przedmieściu Krasnegostawu. Pierwszy z nich, z wielotonowym transportem kruszywa, drugi z cysterną wypełnioną paliwami. Kilkusekundowa różnica w trajektoriach pojazdów mogła skutkować ulicą Lwowską w ogniu i śmiertelnymi ofiarami.

Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch ciężarówek doszło w czwartek po godzinie 18-stej, w Krasnymstawie. Na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej i Sokołowskiego (obwodnica). Kierujący ciężarową Scanią – z ładunkiem kruszywa – zignorował znaki „stop” dokonując wymuszenia względem ciężarowego Mercedesa  – z cysterną wypełnioną olejem napędowym i etyliną. W rezultacie Mercedes z cysterną uderzył lewą stroną kabiny ciężarówki, w prawy bok naczepy Scani. Na całe szczęście cysterna wypełniona paliwami: ropą i benzyną, nie uległa uszkodzeniu, co zakończyłoby się prawdziwą katastrofą. Na miejscu interweniowały służby medyczne, oraz policjanci.

Obydwaj kierowcy byli trzeźwi, w zdarzeniu nie odnieśli obrażeń, jednak kierowca mercedesa został hospitalizowany (z przyczyn bezpośrednio niezwiązanych z wypadkiem). Kierującemu Scanią zatrzymano prawo jazdy za stworzenie rażącego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeciwko niemu zostanie także skierowany wniosek do sądu. Ruch obywał się wahadłowo co skutkowało korkami. Utrudnienia trwały do godziny 22-giej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagged under
Small Ad

Small Ad