Banner Top
Log In

OKNO NA TEATR ZAPRASZA

Dwa spektakle teatralne zaprezentowane zostaną przez krasnostawską grupę „Mango” podczas finału tegorocznej edycji „Okna na teatr”. „Niespełniona” oraz „Inna” to efekt sceniczny kilkumiesięcznej pracy młodzieżowej grupy rekomendowany Teatralnym Znakiem Jakości.

Premiery spektakli odbędą się w dniach 8 i 10 czerwca, w sali widowiskowej KDK. Pierwszy z nich: pt. „Niespełniona” to sztuka opowiadająca o marzeniach młodej dziewczyny, która musi zmierzyć się z ambicjami swej matki i życiowym wyborem, do którego nie jest przygotowana.

Spektakl drugi pt. „Inna” opowiada historię „innej” młodej dziewczyny, która po rozwodzie rodziców przeprowadza się wraz z matką do nowego miasta. Trafia do szkoły, w której klasowa „elita” daje jej w kość. Bohaterka jest rozdarta pomiędzy oczekiwaniami środowiska a własnymi uczuciami i potrzebami.

Oba spektakle — jako powstałe metodą Teatru Forum — stanowią formę interaktywnego poszukiwania rozwiązań problemów społecznych. Projekt „Okno na teatr” łączy w sobie nie tylko walory edukacyjne, ale także działania antydyskryminacyjne i odpowiedzialność społeczną. Dzięki spełnieniu wymaganych kryteriów uzyskał on także „Teatralny Znak Jakości” którego operatorem jest Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy.

Grupa „Mango” — skupiona przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie — przez ponad 7 miesięcy pracowała nad przygotowaniem obu spektakli. Realizacja całości tegorocznej edycji projektu możliwa jest dzięki determinacji osób weń zaangażowanych, a także m.in. dzięki sukcesowi przeprowadzonej zbiórki publicznej.

Premiery spektakli odbędą się w następujących terminach:
„Niespełniona” – 8 czerwca 2017, o godzinie 11:00, KDK (Okrzei 10);
„Inna” – 10 czerwca 2017, o godzinie 16:00, KDK (Okrzei 10).
-ilość miejsc na obu spektaklach ograniczona.

Organizatorzy zapraszają także na kolejne terminy spektakli:
„Niespełniona” -19 czerwca 10:00 MDK (Piłsudskiego 5a);
„Inna” – 20 czerwca 9:30, KDK (Okrzei 10).

Więcej informacji na fp projektu: Okno na teatr


Zespół teatralny „Mango” tworzą: Rita Kulczyńska, Julka Chytrosz, Weronika Gumieniak, Patrycja Gumieniak, Kacper Fidecki, Julia Łusiak, Julia Błaziak, Arleta Kowalczyk, Iga „Lidka” Dudzińska, Wiktoria Siembiga, Natalia Dulak, Weronika Tomaszewska, Kinga Malec, Julia Sochacka.

Reżyseria spektakli: Iwona Konecka, Izabella Gawęcka
Koordynacja projektu: Izabella Gawęcka
Patronat: Fundacja Drama Way, Magazyn kulturalny BSNK, Klaudia Waryszak-Lubaś -Edukacja Antydyskryminacyjna.
Mecenat: Barbara Trochimiuk, Ewa Gawęcka.
Projekt realizowany dzięki Młodzieżowemu Domowi Kultury w Krasnymstawie oraz
finansowaniu społecznościowemu.


Tagged under
Small Ad

Small Ad