Banner Top
Log In

PIŁKARSKA GALA W KRASNYMSTAWIE

Wyjątkowo – bo po raz pierwszy poza Chełmem – odbyła się w Krasnymstawie Gala Piłkarska Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.  W trakcie wydarzenia poznaliśmy nie tylko najlepszych trenerów, piłkarzy, sędziów, działaczy Ziem Chełmszczyzny, ale również – niejako przy okazji – przedstawiono nowego trenera Startu Krasnystaw. Co na pewno ucieszy krasnostawskich kibiców, najlepszym piłkarzem Chełmskiej Ligi Okręgowej roku 2016, został Mateusz Wójcik ze Startu Krasnystaw.

W trakcie VI Gali Piłkarskiej Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, nie zabrakło podsumowania rundy wiosennej i jesiennej 2016, a także wymienienia liderów tabeli, wśród których przypomnijmy (po rundzie jesiennej) znalazła się drużyna Startu Krasnystaw (lider chełmskiej ligi okręgowej) a także Chełmianka Chełm (lider IV ligi lubelskiej). Pośród największych osiągnięć w 2016 roku, przypomniano również m.in. sukces krasnostawskiej drużyny UKS Jedynka, w ogólnopolskim turnieju „Z Podwórka na Stadion – o Puchar Tymbarku”. Krasnostawski UKS zdobył ostatecznie 3 miejsce podczas finału centralnego w Warszawie.

W trakcie gali przyznano odznaczenia dla laureatów aż w 27 kategoriach, oraz medale okolicznościowe z okazji 40 lecia Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Bank Spółdzielczy w Izbicy uhonorował dodatkowo trenerów: Tomasza Iwana – UKS Jedynka Krasnystaw, oraz Sławomira Kosiora – trenera drużyny juniorów Ruchu Izbica

1uks

W pierwszej kategorii: Samorządowiec 2016 roku, uhonorowano m.in. Panią Burmistrz Krasnegostawu Hannę Mazurkiewicz i Starostę Krasnostawskiego Janusza Szpaka. Niestety zabrakło przedstawicieli ze strony Burmistrz Miasta, w przeciwieństwie do Starosty, który pojawił się w towarzystwie swego zastępcy Henryka Czernieja, a także m.in. swego rzecznika Sławomira Kamińskiego.

W drugiej kategorii: Sponsor 2016 roku, wyróżniono m.in. prezesa Marcina Wojewodę z Banku Spółdzielczego w Izbicy, a także spółkę Polski Cukier, reprezentowaną przez Stanisława Lubasia. Trzecia kategoria obejmowała z kolei działaczy klubowych 2016 roku, którzy poświęcają się społecznej pracy na rzecz drużyn. Pamiątkowe statuetki otrzymali Mariusz Olech – Ruch Izbica, Stanisław Puławski – Zryw Gorzków, Andrzej Dworucha – Hetman Żółkiewka, a także m.in. Andrzej Wilczyński – Sparta Rejowiec Fabryczny. W kategorii czwartej: Sędzia Piłkarski 2016 roku: trzecie miejsce zdobył Piotr Kawiński (Krasnystaw), dwa pierwsze miejsca zdobyli sędziowie z Chełma: Artur Grodek, Jerzy Marciniak (miejsce pierwsze).

1mdk

W kolejnych kategoriach poznaliśmy największe talenty trenerskie i piłkarskie. Pełne wyniki z tych kategorii znajdą państwo na końcu artykułu. Tymczasem skupimy się na lokalnym podwórku. W kategorii najlepszych trenerów drużyn młodzieżowych pierwsze miejsce zdobył Tomasz Iwan – trener wspomnianego wyżej UKS Jedynka. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobył Arkadiusz Orkiszewski – trener juniorów Ruchu Izbica.

Pierwsze miejsce dla najlepszego trenera Chełmskiej Ligi Okręgowej został dotychczasowy trener Frassati Fajsławice – Daniel Krakiewicz – który od kilku dni pełni rolę trenera Startu Krasnystaw. Pośród zawodników Startu – zdobywcą tytułu najlepszego pomocnika ligi okręgowej okazła się Mateusz Wójcik,  zdobył on jednocześnie tytuł najlepszego zawodnika chełmskiej okręgówki. Pośród największych seniorskich nadziei Chełmskiej ligi okręgowej nagrodzono Patryka Ciesielskiego ze Startu Krasnystaw, który zajął 2 miejsce tej kategorii, zwycięzcą tej kategorii okazał się Karol Ścibak z Hetmana Żółkiweka. Nominowany do nagrody był również Michał Saj ze Startu Krasnystaw.  Sukces odniósł również Sebastian Suduł – z Brata Siennica Nadolna nagrodzony w kategorii napastników chełmskiej okręgówki – zajął drugie miejsce wśród nominowanych.

W części artystycznej którą przeszyty był program gali, wystąpił krasnostawski solista wokalny – Piotr Jaremek, który prezentował utwory Freddiego Mercurego, a także tancerki z Młodzieżowego Domu Kultury.