Banner Top
Log In

START IDZIE JAK BURZA

Po zwycięskim meczu jaki rozegrał w ubiegły weekend Start Krasnystaw mierząc się z Frassati Fajsławice (wynik spotkania 6:1), Start objął pozycję lidera tabeli i  wyraźnie nie zamierza odpuścić. Minionej niedzieli krasnostawska drużna zaliczyła kolejne zwycięskie spotkanie, tym razem podobnie srogo gromiąc drużynę Hetmana Żółkiewka.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania z Hetmanem Żółkiewka dość długo pozostawała bezbramkowa. Sytuacja ta zmieniła się dopiero na chwilę przed przerwą — w 45 minucie spotkania —  jako rezultat odgwizdanego rzutu rożnego. Wtedy to Daniel Chariasz dośrodkował piłkę prosto w pole karne. Stworzoną tak sytuację sprawnie wykorzystał Radosław Lenard, który uderzeniem głową wbił piłkę prosto w siatkę bramki drużyny Hetamana. Objęte na 1:0 prowadzenie zdecydowanie zmobilizowało zawodników Startu, którzy po przerwie ruszyli z impetem, dążąc do pogłębienia przewagi nad przeciwnikiem.

Tym razem na efekty nie trzeba było długo czekać i już w 50 minucie meczu, po kolejnym dośrodkowaniu Chariasza, bramkę uderzeniem głową zdobył Piotr Wójcik. W 75 minucie meczu, w wyniku pierwszej z trzech dokonanych zmian, na boisko wszedł Kuba Frącek (który zastąpił Michała Kuczyńskiego) w kolejnych minutach spotkania udało się mu zaliczyć dwie skuteczne asysty, w rezultacie których Start podnosił swój zwycięski wynik. Pierwsza z asyst miała miejsce w 85 minucie, zakończona została strzałem w okienko w wykonaniu Lenarda. Wreszcie w 90 minucie, po kolejnej asyście Frącka, końcowy wynik spotkania na 4:0 ustalił Piotr Wójcik.

Na trybunie w trakcie meczu z Hetmanem znajdował się ręcznie zrobiony baner „Gramy dla Saszki”, taką też treść można było zobaczyć na koszulkach niektórych rezerwowych zawodników Startu. Był to wyraz solidarności z Oleksandrem Drahańczukiem, piłkarzem Startu  Krasnystaw, który odniósł poważną kontuzję w trakcie pracowniczych rozgrywek organizowanych przez jedną z firm.

Obecnie już tylko wynik jednego, ostatniego meczu dzieli Start od wysoce prawdopodobnego i upragnionego od lat powrotu do czwartej ligi. Tym razem będzie to mecz wyjazdowy z Ruchem Izbica, który rozegrany zostanie już w najbliższy weekend. W tabeli tuż za Startem Krasnystaw, ze stratą zaledwie jednego punktu znajduje się drużyna ZGKS Brat Cukrownik Siennica Nadolna (pozostałe zespoły chełmskiej okręgówki z wyjątkiem Unii Białopole ewidentnie nie są już w stanie nadrobić strat). Która z tych drużyn awansuje do czwartej ligi dowiemy się już wkrótce.

W barwach Startu Krasnystaw zagrali: Tomasz Wikło – Dawid Bielak, Łukasz Nowakowski, Mateusz Borys, Radosław Lenard, Daniel Chariasz, Michał Saj (80 Karol Kowalczyk), Michał Kuczyński, (75 Kuba Frącek), Rustam Kiszyjew, Piotr Wójcik, Marek Szponar (82 Michał Łuczyn). Trener – Arkadiusz Mazurek

W barwach Hetmana Żółkiewka: Ścibak – Hewerczuk, Wójcik, Kasperek, Więckowski, Szczerba (46 Grzegórski), Sobiech, Klimkiewicz (72 Wielonka), Koprucha, Bielak, Puchala. Trener: Tomasz Tuczyński.