Banner Top

Log In

„TYLKO PO PIWO”

Czujni mężczyźni uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście. 36-latek mając ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie wybrał się do sklepu po zakupy. Mężczyzna miał trudności aby zejść z jednośladu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszy zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek po godzinie 15:00 w miejscowości Krupe. Na parking przed jednym ze sklepów przyjechał motorowerzysta. Mężczyzna miał trudności  aby zejść z jednośladu. Gdy już mu się to udało, to nie mógł utrzymać równowagi. Widzący to świadkowie odebrali mu kluczyki i wezwali na miejsce Policję. Przybyli na miejsce mundurowi przebadali motorowerzystę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się, że 36-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariuszom tłumaczył, iż przyjechał „tylko po piwo”. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.


Za: P.W. Lubelska.policja.gov.pl
Fotografia ilustracyjna, źródło własne.

Tagged under
Facebook
YouTube
Twitter
Instagram