Banner Top

Log In

W półfinale Start ograł Spartę

Start Krasnystaw zwyciężył w meczu półfinałowym Pucharu Polski LZPN na szczeblu regionu Chełmskiego, z lekkością gromiąc Spartę Rejowiec Fabryczny 3:0. Tym samym Start awansował i w spotkaniu pucharowym zmierzy się z Chełmianką Chełm. Finałowy mecz odbędzie się już za tydzień, w środę 22 lipca, o 17:30 w Krasnymstawie.

Start będący gospodarzem środowego spotkania, w całym meczu tworzył liczne akcje, wyraźnie przeważając nad przeciwnikiem. Pierwszy gol padł w 24 minucie, kiedy to bramkę zdobył kapitan drużyny Daniel Chariasz. Stało się to po precyzyjnym podaniu Michała Wójtowicza, który otrzymał piłkę podaniem od Adriana Kowalskiego. Dwie kolejne bramki padły w drugiej połowie meczu: w 69 minucie, po samodzielnej akcji Kryspina Florka, a także w 84 minucie – tym razem strzelcem był Mateusz Tor, który wszedł na boisko w rezultacie zmiany za A. Kowalskiego. Bramka ta padła bezpośrednio po dośrodkowaniu bardzo aktywnego Wójtowicza.

W doliczonym 5-minutowym czasie meczu pojawiły się nieco desperackie i bezskuteczne próby zdobycia honorowej bramki przez gości. Również zawodnicy Startu próbowali wykorzystać ten czas na podniesienie wyniku, przeprowadzając szybkie kontrataki na bramkę Sparty.

Poniżej fotorelacja obejmująca ciekawsze sytuacje z drugiej połowy spotkania, a także wideo-skrót meczu z kanału „Start TV”.

Start tworzył liczne akcje, podania były precyzyjne, a obrońcy Sparty mimo włożonego wysiłku nie stanowili skutecznej bariery.

W licznych sytuacjach piłka lądowała tuż obok bramki Sparty.

W drugiej połowie faulowany został Radosław Lenard, po udzieleniu pomocy medycznej nie wrócił już na murawę. Jego miejsce zajął Kuba Frącek.

Po zejściu z boiska faulowanego zawodnika Startu i wznowieniu spotkania, mający przewagę liczebną zawodnicy Sparty, przystąpili do prób kontrataku. Nie udało się im jednak zmienić losów spotkania.

Dwie z trzech bramek zostały zdobyte przy aktywnym udziale grającego z nr 18 Michała Wójcika.

84 minuta. Podanie Wójcika do Mateusza Tora (z nr 91) i za chwilę piłka minie rękawice bramkarza Sparty.

Zawodnicy Startu radują się zdobytą przez Tora bramką.

Ostatnie, doliczone minuty spotkania nie przyniosły spokoju drużynie Sparty. Przy piłce Kuba Frącek.

W spikerce zasiadali Stanisław Widz oraz Michał Moniakowski.”Głosy, które są ze Startem na dobre i na złe od wielu lat”. (Fot. Start Krasnystaw)

Start Krasnystaw: Janiak – Wojciechowski, Lenard (82 Frącek), Saj, Jaroszek (60 Kabasa), Dworucha, A. Kowalski (70 Tor), Chariasz, K. Kowalski (70 Kondraciuk), Wójtowicz (85 Chwaszcz), Florek (87 Matycz).

Sparta Rejowiec Fabryczny: Kamiński (46 Podlipny) – Figura, Kic, Oleksiejuk (46 Hawerczuk), Wołos (62 Kuśmierz), Jasiński, Głowacki (71 Kasperek), Paździor, Martyn (46 Huk), Starok (79 Sienkiewicz), Borówka (52 Barabasz).