Banner Top
Log In

WRZUCIŁA PSA W WORKU Z CEGŁĄ DO RZEKI

Krasnostawscy policjanci przedstawili 31-letniej mieszkance gminy Łopiennik Górny zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta dwa dni temu wrzuciła swojego pupila do rzeki w zawiązanym worku razem z cegłą. Psa uratowali przypadkowi ludzie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 20 listopada, przed godziną 17-tą w miejscowości Borowica (gm. Łopiennik Górny). Jedna z mieszkanek miejscowości jadąc samochodem wraz z córką zauważyła w pobliżu mostu mieszkającą niedaleko kobietę. Szła z psem a w ręku niosła worek z tworzywa sztucznego. Po chwili włożyła swojego psa do worka i próbowała zawiązać. Gdy jadące samochodem kobiety zawróciły to właścicielka psa stała przy rzece i patrzyła na wodę, ale nie było już widać worka. Następnie zaczęła biec drogą w stroną miejscowości Łopiennik Dolny.

Kobiety wysiadły z samochodu i zbiegły nad samą rzekę. Tam zauważyły pod wodą worek. Był to ten sam worek w który widziana wcześniej kobieta wkładała psa. Wspólnymi siłami wyciągnęły go z wody. W worku był pies i cegła. Zwierzę nie oddychało, więc kobiety udzieliły mu pomocy i  zawiozły do lekarza weterynarii. Tam została, udzielona fachowa pomoc.

Wkrótce po zdarzeniu policjanci z Krasnegostawu zatrzymali sprawczynię. Okazała się nią 31-letnia mieszkanka gminy Łopiennik Górny. Kobieta usłyszała już zarzuty. Przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.*

Od redakcji: uratowane od śmierci zwierzę znajduje się obecnie pod bezpośrednią opieką jednej z lokalnych lecznic weterynaryjnych. Pies ma na imię Bingo, ma około 3 lat, jest wychudzony, a także kuleje na jedną z łapek. Wstępne obawy o kondycję zwierzęcia znalazły potwierdzenie w przeprowadzonych badaniach jego krwi, a także w wykonanych – na koszt Stowarzyszenia Chełmska Straż dla Zwierząt – badaniach RTG i USG. Bingo ma zwichnięty staw biodrowy z kością biodrową znajdującą się poza stawem, niestety uraz ten będzie wymagał operacji. Ponadto zwierzę dostaje antybiotyk, a także leki regenerujące wątrobę. Stowarzyszenie  apeluje o wsparcie, szczegóły są do znalezienia na facebookowym profilu Krasnostawskiej Sekcji Chełmskiej Straży dla Zwierząt.


* – tekst za: PW Lubelska.policja.gov.pl, fotografie: Stowarzyszenie Chełmaska Straż Ochrony Zwierząt – Sekcja Krasnystaw

Tagged under
Small Ad

Small Ad