Banner Top

Log In

Wybory Miss Krasnegostawu – wyniki!

Mieszkanki trzech powiatów: Lubelskiego, Krasnostawskiego oraz Łęczyńskiego zostały docenione w chmielakowym Plebiscycie — Wybory Miss Krasnegostawu 2019. Dwa tytuły zdobyła Sylwia Zielonka z gminy Gorzków, która jako jedyna reprezentowała na scenie nasz chmielowy region.

Jednym ze stałych elementów Krasnostawskich Chmielaków od lat jest konkurs piękności. Konkurs Wybory Miss Chmielaków od tegorocznej edycji organizowany jest jako Wybory Miss Krasnegostawu. Zmiana nazwy konkursu jest jednym z zabiegów mających na celu podniesienie jego prestiżu i ulokowanie pośród plebiscytów regionalnych. W tegorocznych wyborach uczestniczyło 8 kandydatek — zgodnie z odświeżonym regulaminem wydarzenia, będącymi mieszkankami województwa lubelskiego.

Plebiscyt przeprowadzono w chmielaklową sobotę (24 sierpnia) na dużej scenie. Kandydatki do tytułu Miss Krasnegostawu zaprezentowały się czterokrotnie. Wystąpiły w strojach codziennych (spodnie jeans i koszula), strojach kąpielowych i strojach wieczorowych. Po raz ostatni  stanęły w świetle reflektorów w czasie rozstrzygnięcia plebiscytu. Oto wyniki:

Tytuł Miss Krasnegostawu, a także tytuł Miss Publiczności — mierzony czasem aplauzu zgromadzonego pod sceną tłumu — mieszkanka podlubelskiego Jastkowa (gm. Jastków) – Sylwia Kozieł (foto poniżej):

Pośród kandydatek znalazła się zaledwie jedna reprezentantka powiatu krasnostawskiego dziewiętnastoletnia (1999) — Sylwia Zielonka — pochodząca z Czystej Dębiny w Gminie Gorzków. Również ona w przeprowadzonym plebiscycie odniosła podwójny sukces w postaci tytułu Pierwszej Wicemiss Krasnegostawu oraz uwaga: Miss Gracji:

Podwójne laury zdobyła także mieszkanka Zezulina, w gminie Ludwin, w powiecie Łęczyńskim — Julia Bednarska zdobyła tytuły II Vice Miss Krasnegostawu oraz Miss Czytelników:

Z tej samej gminy, z miejscowości Grąd, pochodzi Samanta Smolorz — czwarta z wyróżnionych w konkursie dziewcząt, której przypadł tytuł Miss Foto:

Jak udokumentowano w jednym z odcinków Kroniki Filmowej z 1981 roku, zdarzały się lata, gdy na Chmielakach — święcie piwa, nie było piwa (!). Tym razem w Wyborach Miss Krasnegostawu zabrakło mieszkanek tego jagiellońskiego; królewskiego miasta. (Na całe szczęście znalazła się jedna odważna reprezentantka z obszaru powiatu). Miejmy nadzieję, że tak jak nie brakuje już na Chmielakach złotego trunku, tak w kolejnych edycjach Wyborów Miss Krasnegostawu nie zabraknie Krasnostawianek.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *