Banner Top

Log In

Wzmożone kontrole policji od dnia 14 sierpnia

Komenda Główna Policji poinformowała, że od dnia 14 sierpnia br.  przeprowadzone zostaną ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, które trwać będą prawdopodobnie do końca weekendu tj. 18 sierpnia. Głównym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Działania będą miały charakter prewencyjny, ale kierowcy nieprzestrzegający przepisów powinni liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Kontrole będą dotyczyły głównie prędkości, jednak funkcjonariusze zwrócą uwagę na wszystkie zachowania niezgodne z prawem.

– Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń. – czytamy na stronie Komendy Głównej Policji.

Od początku sierpnia na terenie kraju miały miejsce aż 1093 wypadki drogowe, z czego 59 na Lubelszczyźnie. Tylko w tym miesiącu życie w wyniku zdarzeń drogowych straciły w Polsce 74 osoby, a 3 w naszym województwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
YouTube
Twitter
Instagram