Banner Top
Log In

ZŁODZIEJE ROWERÓW WPADLI Z NARKOTYKAMI

Za 7 kradzieży z włamaniem oraz posiadanie amfetaminy, haszyszu i marihuany odpowiedzą dwaj 20-latkowie z Krasnegostawu. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania sprawców odnaleźli i zabezpieczyli 9 rowerów o wartości ponad 13 tys. złotych. Za te czyny grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie Krasnegostawu doszło do szeregu kradzieży z włamaniem. Łupem sprawców padały głównie rowery. Sprawą zatrzymania włamywaczy zajęli się policjanci z krasnostawskiej komendy. Podjęte działania przyniosły szybkie efekty. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów z patrolówki. Okazali się nimi być dwaj mieszkańcy Krasnegostawu w wieku 20 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą kryminalni przeszukali miejsca zamieszkania obu zatrzymanych. Jak się okazało posiadali oni rowery skradzione kilka dni wcześniej. Łącznie policjanci zabezpieczyli 9 rowerów o wartości przekraczającej 13 tys. złotych. Dodatkowo w miejscu zamieszkania obu 20-latów funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy oraz haszyszu.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia, przyznając się do wszystkich przestępstw. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za te przestępstwa grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Za: KG / lubelska.policja.gov.pl

Tagged under
Small Ad

Small Ad